Tooltip (1.1.2) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Remove
pt: Remover

en: Subscribe
pt: Assinar

en: Message
pt: Mensagem

en: Insert
pt: Inserir

en: Update
pt: Atualizar

en: Top
pt: Superior

en: Text
pt: Texto

en: Bottom
pt: Inferior

en: here
pt: aqui

en: Position
pt: Posição

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Top left
pt: Esquerda em cima

en: Top right
pt: Direita em cima

en: Bottom right
pt: Direita embaixo

en: Bottom left
pt: Esquerda embaixo

en: About
pt: Sobre

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Tooltip
pt: Dica
