Tooltip Taxonomy (2.2.0) - en to el translation catalogue (11 entries)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Content types
el: Τύποι περιεχομένου

en: Weight
el: Βάρος

en: Name
el: Όνομα

en: Field
el: Πεδίο

en: Allowed HTML tags
el: Επιτρεπτές ετικέτες HTML

en: About
el: Περί

en: - Select an existing field -
el: - Επιλέξτε ένα υπάρχον πεδίο -

en: Text formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
el: Λίστα με ετικέτες της HTML (διαχωρισμένες με κενά) που επιτρέπονται στο περιεχόμενο των αντικειμένων ροής. Οι ετικέτες που δεν επιτρέπονται θα αφαιρούνται από το περιεχόμενο.
