Tooltip Taxonomy (2.2.0) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Content types
fr: Types de contenu

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Field
fr: Champ

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Allowed HTML tags
fr: Balises HTML autorisées

en: %label has been deleted.
fr: %label a été supprimé.

en: About
fr: À propos

en: Allowed HTML Tags
fr: Balises HTML autorisées

en: - Select an existing field -
fr: - Sélectionnez un champ existant -

en: Text formats
fr: Formats de texte

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
fr: Une liste -séparée par des espaces- de balises HTML autorisées dans le contenu des éléments de flux. Les balises non autorisées sont automatiquement supprimées du contenu.

en: View modes
fr: Modes d'affichage

en: @type: @field
fr: @type : @field
