Tooltip Taxonomy (2.2.0) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Allowed HTML tags
it: Elementi HTML consentiti

en: About
it: Informazioni

en: - Select an existing field -
it: - Seleziona un campo esistente -

en: Text formats
it: Formati del testo

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
it: Una lista (con spazi come separatori) di tag HTML permessi nel contenuto degli elementi feed. I tag non permessi verranno rimossi dal contenuto.

en: View modes
it: View mode
