Tooltip Taxonomy (2.2.0) - en to pl translation catalogue (13 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Weight
pl: Waga

en: Name
pl: Nazwa

en: Field
pl: Pole

en: Allowed HTML tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML

en: %label has been deleted.
pl: %label zostało usunięte.

en: About
pl: O stronie

en: - Select an existing field -
pl: - Wybierz istniejące pole -

en: Text formats
pl: Formaty tekstu

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
pl: Oddzielona spacjami lista znaczników jakie są dozwolone w treści pobieranej z kanałów. Niedozwolone znaczniki zostaną usunięte przy pobieraniu wiadomości.

en: View modes
pl: Tryby wyświetlania
