Tooltip Taxonomy (2.2.0) - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Allowed HTML tags
ro: Taguri HTML permise

en: About
ro: Despre

en: - Select an existing field -
ro: - Selectaţi câmp existent -

en: Text formats
ro: Formate de text

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
ro: O listă de tag-uri HTML separate cu spațiu care sunt permise în conținutul elementelor unui feed. Tag-urile nepermise vor fi înlăturate din conținut.

en: View modes
ro: Moduri de vizualizare
