Tooltip Taxonomy (2.2.0) - en to th translation catalogue (10 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Content types
th: ชนิดเนื้อหา

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: ID
th: ไอดี

en: Allowed HTML tags
th: อนุญาตให้ใช้แท็ก HTML

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
th: แท็ก HTML ที่อนุญาตให้มีในเนื้อหาของรายการฟีดคั่นด้วยช่องว่าง แท็กที่ไม่อนุญาตจะถูกลบทิ้ง

en: View modes
th: โหมดของวิว
