Tooltip Taxonomy (2.2.0) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Field
uk: Поле

en: Allowed HTML tags
uk: Дозволені HTML-теґи

en: %label has been deleted.
uk: %label було вилучено.

en: About
uk: Про модуль

en: - Select an existing field -
uk: - Виберіть наявне поле -

en: Text formats
uk: Текстові формати

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
uk: Перелік через пробіл HTML-теґів, що дозволені в елементах потоку. Недозволені теґи будуть видалені.

en: View modes
uk: Режими перегляду
