Tooltip Taxonomy (2.2.0) - en to vi translation catalogue (12 entries)

en: Delete
vi: Xóa

en: Taxonomy
vi: Luật phân loại

en: Content types
vi: Kiểu nội dung

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Name
vi: Tên

en: Field
vi: Trường

en: ID
vi: Mã

en: Allowed HTML tags
vi: Các thẻ HTML được cho phép

en: About
vi: Giới thiệu

en: - Select an existing field -
vi: - Chọn một trường đã khai báo -

en: Text formats
vi: Định dạng Văn bản

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
vi: Danh sách thẻ HTML được sử dụng trong feed, phân cách bởi khoảng trắng. Các thẻ không được phép sử dụng sẽ bị xóa khỏi nội dung.
