Tooltip Taxonomy (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Field
pt: Campo

en: %label has been deleted.
pt: %label foi apagado(a).

en: - Select an existing field -
pt: - Selecione um campo existente -

en: Text formats
pt: Formatos de texto

en: View modes
pt: Modos de exibição
