Total Control Admin Dashboard (3.0.2) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Disable
it: Disattiva

en: Administration
it: Amministrazione

en: Comments
it: Commenti

en: Action
it: Azione

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Yes
it: Sì

en: Categories
it: Categorie

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Configure
it: Configura

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Page
it: Pagina

en: Roles
it: Ruoli

en: Published
it: Pubblicato

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Last login
it: Ultimo accesso

en: Contains
it: Contiene

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Updated date
it: Data modifica

en: Apply
it: Applica

en: No content types available.
it: Nessun tipo di contenuto disponibile.

en: Manage fields
it: Gestisci campi

en: 1 comment | @count comments
it[0]: 1 commento
it[1]: @count commenti

en: Offset
it: Scostamento

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Add content type
it: Aggiungi un tipo di contenuto

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Manage display
it: Gestione visualizzazione

en: Master
it: Principale
