Total Control Admin Dashboard (3.0.3) - en to hi translation catalogue (41 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Yes
hi: हाँ

en: Categories
hi: वर्ग

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Menu
hi: सूची

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Email
hi: ईमेल

en: no
hi: नहीं

en: Created
hi: निर्मित

en: Add content
hi: सामग्री जोड़ें

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Roles
hi: भूमिका

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Last login
hi: अंतिम लॉगइन

en: Contains
hi: मे हैं

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Apply
hi: लागू करें

en: No content types available.
hi: सामग्री उपलब्ध नहीं है

en: 1 comment | @count comments
hi[0]: १ टिप्पणी
hi[1]: @count टिप्पणियाँ

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Add content type
hi: सामग्री प्रकार जोडें

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
