Total Control Admin Dashboard (3.0.3) - en to uk translation catalogue (60 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Comments
uk: Коментарі

en: Action
uk: Дія

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Yes
uk: Так

en: Categories
uk: Категорії

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Menu
uk: Меню

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Email
uk: Електронна пошта

en: no
uk: ні

en: Created
uk: Створено

en: Add content
uk: Додати вміст

en: Page
uk: Сторінка

en: Roles
uk: Ролі

en: Published
uk: Опубліковано

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Last login
uk: Останній вхід

en: Contains
uk: Містить

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Updated date
uk: Дата оновлення

en: New Content
uk: Новий матеріал

en: User Accounts
uk: Облікові записи

en: Apply
uk: Застосувати

en: No content types available.
uk: Немає доступних типів матеріалів.

en: Manage fields
uk: Керувати полями

en: 1 comment | @count comments
uk[0]: @count коментар
uk[1]: @count коментаря
uk[2]: @count коментарів

en: Create Content
uk: Створити матеріал

en: Offset
uk: Зміщення

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Dashboard
uk: Панель керування

en:  by
uk:  від

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Add content type
uk: Додати тип матеріалу

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Manage display
uk: Керувати відображенням

en: Field UI
uk: Інтерфейс поля

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Administer Taxonomy
uk: Адміністрування таксономії

en: Have total control
uk: Має повний контроль

en: Taxonomy administration
uk: Адміністрування таксономії

en: Administer Menus
uk: Адміністрування меню

en: Manage categories
uk: Керувати категоріями

en: Menu UI
uk: Інтерфейс меню
