Total Control Admin Dashboard (3.0.3) - en to id translation catalogue (42 entries)

en: Title
id: Judul

en: E-mail
id: Email

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Administration
id: Administrasi

en: Comments
id: Komentar

en: Action
id: Tindakan

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Yes
id: Ya

en: Categories
id: Kategori

en: Name
id: Nama

en: Content type
id: Jenis konten

en: Configure
id: Konfigurasi

en: no
id: tidak

en: Created
id: Dibuat

en: Add content
id: Tambah konten

en: Page
id: Halaman

en: Roles
id: Peran

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Last login
id: Login terakhir

en: Contains
id: Mengandung

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Updated date
id: Tanggal pembaruan

en: Apply
id: Terapkan

en: No content types available.
id: Tidak ada jenis konten yang tersedia.

en: Manage fields
id: Kelola bidang

en: 1 comment | @count comments
id[0]: 1 komentar
id[1]: @count komentar

en: Offset
id: Letak

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Add content type
id: Tambah jenis konten

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Manage display
id: Kelola tampilan

en: Asc
id: Urutan turun
