Total Control Admin Dashboard (3.0.5) - en to oc translation catalogue (44 entries)

en: Title
oc: Títol

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Disable
oc: Desactivar

en: Administration
oc: Administracion

en: Comments
oc: Comentaris

en: Action
oc: Accion

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Yes
oc: Òc

en: Categories
oc: Categorias

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Menu
oc: Menú

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Configure
oc: Configurar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: no
oc: non

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Page
oc: Pagina

en: Roles
oc: Ròtles

en: Published
oc: Publicat

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Last login
oc: Darrièra connexion

en: Contains
oc: Conten

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Sort by
oc: Triar per

en: Updated date
oc: Data de mesa a jorn

en: Apply
oc: Aplicar

en: No content types available.
oc: Cap de tipe de contengut pas disponible.

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Offset
oc: Decalatge

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Add content type
oc: Apondre un tipe de contengut

en: Manage display
oc: Gerir l'afichatge

en: Master
oc: Maître
