Total Control Admin Dashboard (3.0.5) - en to pt translation catalogue (51 entries)

en: Title
pt: Título

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Administration
pt: Administração

en: Comments
pt: Comentários

en: Action
pt: Ação

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Yes
pt: Sim

en: Categories
pt: Categorias

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Configure
pt: Configurar

en: no
pt: não

en: Created
pt: Criado

en: Add content
pt: Adicionar conteúdo

en: Page
pt: Página

en: Roles
pt: Papéis

en: Published
pt: Publicado

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Last login
pt: Último login

en: Contains
pt: Contendo

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Updated date
pt: Data de atualização

en: Apply
pt: Aplicar

en: No content types available.
pt: Não há nenhum tipo de conteúdo disponível.

en: Manage fields
pt: Gerenciar campos

en: 1 comment | @count comments
pt[0]: 1 comentário
pt[1]: @count comentários

en: Create Content
pt: Criar Conteúdo

en: Offset
pt: Deslocamento

en: No content available.
pt: Nenhum conteúdo disponível.

en: Dashboard
pt: Painel

en: Add new category
pt: Adicionar nova categoria

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Add content type
pt: Adicionar tipo de conteúdo

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Manage display
pt: Gerenciar exibição

en: Field UI
pt: Interface de campos

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Manage categories
pt: Gerenciar categorias

en: Menu UI
pt: IU de Menu
