Total Control Admin Dashboard (8.x-2.0-beta1) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: E-mail
tr: E-posta

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Administration
tr: Yönetim

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Action
tr: Eylem

en: Yes
tr: Evet

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Menu
tr: Menü

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Email
tr: E-posta

en: no
tr: hayır

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Page
tr: Sayfa

en: Roles
tr: Roller

en: Comment
tr: Yorum

en: Published
tr: Yayında

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Term
tr: Terim

en: Last login
tr: Son giriş

en: Contains
tr: İçerir

en: Authored by
tr: Yazan

en: Desc
tr: Azalan

en: By
tr: Yazar:

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Approved
tr: Onaylı

en: Apply
tr: Uygula

en: Posted
tr: Gönderi Tarihi

en: 1 comment | @count comments
tr[0]: 1 yorum
tr[1]: @count yorum

en: Create Content
tr: İçerik Oluştur

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Dashboard
tr: Pano

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Add content type
tr: İçerik tipi ekle

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
