Tour UI (8.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (11 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Language
bn: ভাষা

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Location
bn: অবস্থান

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
