Tour UI (8.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Development
id: Pengembangan

en: Language
id: Bahasa

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Save
id: Simpan

en: Top
id: Atas

en: Add
id: Tambah

en: Text
id: Teks

en: Bottom
id: Dasar

en: Module
id: Modul

en: Position
id: Posisi

en: Selector
id: Pemilih

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Module name
id: Nama modul

en: Tips
id: Tip

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Tours
id: Tur
