Tour UI (8.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Development
it: Sviluppo

en: Language
it: Lingua

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Top
it: In cima

en: Add
it: Aggiungi

en: Text
it: Testo

en: Paths
it: Percorsi

en: Bottom
it: In fondo

en: Module
it: Modulo

en: Position
it: Posizione

en: Selector
it: Selettore

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Module name
it: Nome modulo

en: Tips
it: Consigli

en: Weight for @title
it: Peso per @title
