Tour UI (8.x-1.0-rc1) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Body
oc: Còs

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Development
oc: Desvolopament

en: Language
oc: Lenga

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Top
oc: Naut

en: Add
oc: Apondre

en: Text
oc: Tèxte

en: Paths
oc: Camins

en: Bottom
oc: Bas

en: Module
oc: Modul

en: Position
oc: Posicion

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Module name
oc: Nom del modul

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
