Rules Essentials (8.x-1.0) - en to eo translation catalogue (21 entries)

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Type
eo: Tipo

en: Actions
eo: Agoj

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Edit
eo: Redaktu

en: None
eo: Neniu

en: Save
eo: Konservu

en: Path
eo: Vojo

en: Component
eo: Komponanto

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Conditions
eo: Kondiĉoj

en: System
eo: Sistemo

en: Rules
eo: Reguloj

en: Negate
eo: Negaciu

en: Status report
eo: Stata raporto

en: Add event
eo: Aldonu eventon

en: Rules scheduler
eo: Rula vicigilo

en: Scheduled Rules components
eo: Elementoj de rula vicigilo
