Rules Essentials (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Path
hi: मार्ग

en: Component
hi: अंग

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Add action
hi: क्रिया जोड़ें

en: Conditions
hi: शर्तें

en: System
hi: प्रणाली

en: Rules
hi: नियम

en: Negate
hi: नकारना

en: Identifier
hi: पहचान

en: Status report
hi: स्थिति रिपोर्ट
