Rules Essentials (8.x-1.0) - en to is translation catalogue (26 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Edit
is: Breyta

en: None
is: Engin

en: Save
is: Vista

en: Path
is: Slóð

en: Event
is: Viðburður

en: Component
is: Íhlutur

en: Continue
is: Halda áfram

en: Filter
is: Sía

en: Add action
is: Bæta við aðgerð

en: Conditions
is: Skilyrði

en: System
is: Kerfi

en: Events
is: Viðburðir

en: Clone
is: Klóna

en: Rules
is: Reglur

en: Identifier
is: Aðgreinir

en: Rule
is: Regla

en: Status report
is: Stöðuskýrsla

en: Machine name: @name
is: tölvuvænt nafn: @name

en: - Choose -
is: - Veldu -

en: Create media
is: Búa til margmiðlunarefni
