tracdelight (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (21 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Currency
oc: Devisa

en: Edit
oc: Modificar

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Other
oc: Autre

en: Modified
oc: Modificat

en: Product
oc: Produit

en: Changed
oc: Modificat

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: About
oc: A prepaus

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
