tracdelight (8.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Language
fr: Langue

en: Currency
fr: Devise

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Price
fr: Prix

en: Product ID
fr: Identifiant (ID) du produit

en: Manufacturer
fr: Fabricant

en: Other
fr: Autre

en: SKU
fr: Référence

en: Modified
fr: Modifié

en: Product
fr: Produit

en: Changed
fr: Modifié

en: Products
fr: Produits

en: Product settings
fr: Paramètres du produit

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Brand
fr: Marque

en: About
fr: À propos

en: Add Product
fr: Ajouter un produit

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Access Key
fr: Accès rapide au clavier

en: Product list
fr: Liste de produits

en: Shipping costs
fr: Frais de port

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: Formatted price
fr: Prix mis en forme
