tracdelight (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Other
hi: अन्य

en: Modified
hi: संशोधित

en: Changed
hi: बदल गया

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: About
hi: के बारे में

en: UUID
hi: युयुआइङी
