tracdelight (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Currency
pt: Moeda

en: Edit
pt: Editar

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Mostrar

en: Created
pt: Criado

en: Authored by
pt: Criado por

en: Price
pt: Preço

en: Product ID
pt: ID do produto

en: Manufacturer
pt: Fabricante

en: Other
pt: Outro

en: Modified
pt: Modificado

en: Product
pt: Produto

en: Changed
pt: Alterado

en: Products
pt: Produtos

en: Product settings
pt: Definições do produto

en: Language code
pt: Código de idioma

en: About
pt: Sobre

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: Formatted price
pt: Preço formatado
