Track Usages (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Status
it: Stato

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Active
it: Attivo

en: Configurations
it: Configurazioni

en: Block Content
it: Contenuto del blocco

en: Link field
it: Campo del link

en: Entity reference
it: Riferimento a entità.

en: Entity types
it: Tipi di entità

en: Plugin ID
it: ID del plugin
