Activity Tracker (1.0.0) - en to sv translation catalogue (35 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Last updated
sv: Senast uppdaterad

en: new
sv: nytt

en: updated
sv: uppdaterad

en: Name
sv: Namn

en: Statistics
sv: Statistik

en: Published
sv: Publicerad

en: Tracker
sv: Spårare

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: 1 new | @count new
sv[0]: 1 nytt
sv[1]: @count nya

en: @time ago
sv: @time sedan

en: Activity
sv: Aktivitet

en: About
sv: Om

en: The date the node was last updated.
sv: Datum då noden senast uppdaterades.

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Uses
sv: Använder

en: The node ID of the node.
sv: Nodens ID.

en: User posted or commented
sv: Användare skrev eller kommenterade

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
sv: Visar noder enbart om en användare lagt in en nod eller kommenterat på den.

en: Whether or not the node is published.
sv: Huruvida noden är publicerad eller ej.

en: Recent content
sv: Nyligen uppdaterat innehåll

en: Tracking new and updated site content
sv: Spårar nytt och uppdaterat innehåll på webbplatsen

en: Tracking user-specific content
sv: Spårar användarspecifikt innehåll

en: My recent content
sv: Mitt senaste innehåll

en: Enables tracking of recent content for users.
sv: Möjliggör spårning av senaste innehåll för användare.

en: Indexed %count content items for tracking.
sv: Indexerade %count innehållsinlägg för spårning.

en: The node ID of the node a user created or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
sv: Nodens ID-nummer för noden en användare skapat eller kommenterat. Du måste använda ett argument eller filtrera på UID annars kommer du få missvisande resultat med hjälp av detta fält.

en: The user ID of a user who touched the node (either created or commented on it).
sv: Användarens ID-nummer för en användare som rörde noden (antingen skapade eller kommenterade den).

en: The date the node was last updated or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
sv: Datumet noden senast uppdaterades eller kommenterades. Du måste använda ett argument eller filtrera på UID annars kommer du få missvisande resultat om du använder det här fältet.

en: Tracker - User
sv: Spårare - Användare

en: Whether or not the node is published. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
sv: Huruvida noden är publicerad eller ej. Du måste använda ett argument eller filtrera på UID annars kommer du få missvisande resultat med hjälp av detta fält.

en: Boolean indicating whether the node is published.
sv: Boolesk som indikerar huruvida en nod är publicerad eller ej.
