Activity Tracker (1.1.0) - en to da translation catalogue (46 entries)

en: Title
da: Titel

en: Author
da: Forfatter

en: Comments
da: Kommentarer

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: new
da: ny

en: updated
da: opdateret

en: Name
da: Navn

en: Statistics
da: Statistik

en: Published
da: Udgivet

en: Tracker
da: Følg

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: 1 new | @count new
da[0]: 1 ny
da[1]: @count nye

en: @time ago
da: @time siden

en: Activity
da: Aktivitet

en: About
da: Om

en: The date the node was last updated.
da: Datoen hvor indholdselementet sidst blev opdateret.

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Uses
da: Bruger

en: The node ID of the node.
da: Indholdselementets node ID.

en: User posted or commented
da: Bruger oprettede eller kommenterede

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
da: Vis kun indholdselementer hvis en bruger oprettede indholdselementet eller skrev en kommentar til det.

en: Whether or not the node is published.
da: Hvorvidt indholdselementet er udgivet.

en: Recent content
da: Seneste indhold

en: Tracking new and updated site content
da: Følger nyt og opdateret indhold

en: Tracking user-specific content
da: Sporing af brugerspecifikt indhold

en: My recent content
da: Mit seneste indhold

en: Enables tracking of recent content for users.
da: Aktiverer sporing af brugernes seneste indhold.

en: Indexed %count content items for tracking.
da: %count indholdselementer indekseret til sporing.

en: The node ID of the node a user created or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
da: ID for indholdselement som en bruger oprettede eller kommenterede på. Du skal bruge et argument eller et UID-filter for at undgå misvisende resultater fra dette felt.

en: The user ID of a user who touched the node (either created or commented on it).
da: ID for en bruger som har rørt indholdselementet (enten oprettet det eller kommenteret på det).

en: The date the node was last updated or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
da: Datoen hvor indholdselementet sidst blev opdateret eller kommenteret. Du skal bruge et argument eller et UID-filter for at undgå misvisende resultater fra dette felt.

en: Tracker - User
da: Tracker - Bruger

en: Whether or not the node is published. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
da: Hvorvidt indholdselementet er udgivet. Du skal bruge et argument eller et UID-filter for at undgå misvisende resultater fra dette felt.

en: Tracker settings
da: Tracker

en: Cron index limit
da: Grænse for cron-indeksering

en: Nodes user posted/commented on
da: Indholdselementer som brugeren har kommenteret

en: UID of a nodes user posted/commented on
da: UID på et indholdselement som brugeren oprettede eller kommenterede

en: To follow a specific user's new and updated content, select the <em>Activity</em> tab from the user's profile page.
da: Vælg fanebladet <em>Følg</em> på en brugers profilside for at følge nyt og opdateret indhold fra den pågældende bruger.

en: Activity Tracker
da: Aktivitet

en: The Activity Tracker module displays the most recently added and updated content on your site, and allows you to follow new content created by each user. This module has no configuration options. For more information, see the <a href=":tracker">online documentation for the Activity Tracker module</a>.
da: Activity Tracker-modulet viser det senest oprettede og redigerede indhold på dit site, og gør det muligt at følge nyt indhold oprettet af hver enkelt bruger. Se håndbogens afsnit om <a href="!tracker">Activity Tracker-modulet</a> for mere information.

en: The <a href=":recent">Recent content</a> page shows new and updated content in reverse chronological order, listing the content type, title, author's name, number of comments, and time of last update. Content is considered updated when changes occur in the text, or when new comments are added. The <em>My recent content</em> tab limits the list to the currently logged-in user.
da: Siden <a href=":recent">seneste indhold</a> viser nyt og opdateret indhold i omvendt kronologisk rækkefølge med angivelse af indholdstype, titel, forfatter, antal kommentarer og tidspunkt for seneste opdatering. Indhold anses for opdateret når der sker ændringer i teksten eller når der tilføjes kommentarer. Fanen <em>Mit seneste indhold</em> begrænser listen til den aktuelle bruger.

en: The {node}.nid this record tracks.
da: Det {node}.nid denne record følger.

en: Boolean indicating whether the node is published.
da: En boolsk variabel som angiver hvorvidt indholdselementets er udgivet.

en: The Unix timestamp when the node was most recently saved or commented on.
da: Unix timestamp hvor oversættelsen sidst blev gemt eller kommenteret.

en: The {user}.nid this record tracks.
da: Det {user}.uid som denne post følger.

en: The Unix timestamp when the user was most recently saved or commented on.
da: Unix timestamp hvor oversættelsen sidst blev gemt eller kommenteret.
