Activity Tracker (1.1.0) - en to ro translation catalogue (48 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Comments
ro: Comentarii

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: new
ro: nou

en: updated
ro: actualizat

en: Name
ro: Nume

en: Statistics
ro: Statistici

en: Published
ro: Publicat

en: Tracker
ro: Urmărire

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: 1 new | @count new
ro[0]: 1 nou
ro[1]: @count noi
ro[2]: @count noi

en: @time ago
ro: în urmă cu @time

en: Activity
ro: Activitate

en: About
ro: Despre

en: The date the node was last updated.
ro: Data ultimei actualizări a nodului.

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Uses
ro: Folosește

en: The node ID of the node.
ro: Nid-ul nodului.

en: User posted or commented
ro: Utilizatorul a postat sau a comentat

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
ro: Afişați nodurile numai în cazul în care un utilizator a postat nodul sau a postat un comentariu la nod.

en: Whether or not the node is published.
ro: Dacă nodul este sau nu publicat.

en: Recent content
ro: Conținut recent

en: Tracking new and updated site content
ro: Urmărirea conținutului nou și actualizat al sitului

en: Tracking user-specific content
ro: Urmărirea conținutului specific utilizatorului

en: My recent content
ro: Conținut recent propriu

en: Enables tracking of recent content for users.
ro: Activează urmărirea conținutului recent pentru utilizatori.

en: Indexed %count content items for tracking.
ro: %count elemente de conținut indexate pentru urmărire.

en: The node ID of the node a user created or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
ro: ID-ul nodului pe care un utilizator l-a creat sau la care a postat comentarii. Trebuie să folosiți un argument sau să filtrați după UID sau veți obține rezultate care vă induc în eroare folosind acest câmp.

en: The user ID of a user who touched the node (either created or commented on it).
ro: ID-ul utilizatorului care a atins nodul (creat sau postat comentarii la el).

en: The date the node was last updated or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
ro: Data la care nodul a fost ultima dată actualizat sau comentat. Trebuie să folosiți un argument sau filtru pe UID sau veți obține rezultate înșelătoare folosind acest câmp.

en: Tracker - User
ro: Tracker - Utilizator

en: Whether or not the node is published. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
ro: Dacă nodul este publicat sau nu. Trebuie să folosiți un argument sau filtru pe UID sau veți obține rezultate înșelătoare folosind acest câmp.

en: Tracker settings
ro: Setări Tracker

en: Cron index limit
ro: Limită de indexare cron

en: Nodes user posted/commented on
ro: Noduri pe care utilizatorul le-a postat/comentat

en: UID of a nodes user posted/commented on
ro: UID-ul nodurilor postate de un utilizator sau a celor pentru care acesta a postat un comentariu

en: To follow a specific user's new and updated content, select the <em>Activity</em> tab from the user's profile page.
ro: Pentru a urmări conținutul nou și actualizat al unui anumit utilizator, selectați tabul <em>Activitate</em> de pe pagina de profil a utilizatorului.

en: Activity Tracker
ro: Tracker activități

en: The Activity Tracker module displays the most recently added and updated content on your site, and allows you to follow new content created by each user. This module has no configuration options. For more information, see the <a href=":tracker">online documentation for the Activity Tracker module</a>.
ro: Modulul Activity Tracker afișează conținutul cel mai recent adăugat sau actualizat de pe situl dvs. și vă permite să urmăriți conținutul nou creat de către fiecare utilizator în parte. Acest modul nu are opțiuni de configurare. Pentru mai multe informații, vedeți <a href=":tracker">documentația on-line pentru modulul Activity Tracker</a>.

en: The <a href=":recent">Recent content</a> page shows new and updated content in reverse chronological order, listing the content type, title, author's name, number of comments, and time of last update. Content is considered updated when changes occur in the text, or when new comments are added. The <em>My recent content</em> tab limits the list to the currently logged-in user.
ro: Pagina <a href=":recent">Conținut recent</a> arată conținut nou și actualizat în ordine cronologică inversă, listând tipul de conținut, titlul, numele autorului, numărul de comentarii și timpul ultimei actualizări. Conținutul este considerat actualizat când apar schimbări în text sau când sunt adăugate comentarii. Tabul <em>Conținutul meu recent</em> limitează lista la utilizatorul curent logat.

en: The {node}.nid this record tracks.
ro: {node}.nid-ul care urmărește această înregistrare.

en: Boolean indicating whether the node is published.
ro: Valoare booleană indicând dacă nodul este publicat.

en: The Unix timestamp when the node was most recently saved or commented on.
ro: Amprenta de timp Unix când nodul a fost cel mai recent salvat sau comentat.

en: The {user}.nid this record tracks.
ro: {user}.nid-ul care urmărește această înregistrare.

en: The {users}.uid of the node author or commenter.
ro: {users}.uid autorului de nod sau al celui care a postat comentariul.

en: The Unix timestamp when the user was most recently saved or commented on.
ro: Amprenta de timp Unix când utilizatorul a fost cel mai recent salvat sau comentat.
