Tragedy of the commons (1.0.4-alpha1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Email address
id: Alamat email

en: Development
id: Pengembangan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Response
id: Jawaban

en: Name
id: Nama

en: Summary
id: Ringkasan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: First Name
id: Nama Depan

en: Last Name
id: Nama Belakang

en: Results
id: Hasil

en: Completed
id: Selesai

en: button
id: tombol
