Trance (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: توضیحات

en: Explanation or submission guidelines
fa: توضیح یا راهنمای ارسال محتوا

en: Edit
fa: ویرایش

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Help
fa: راهنما

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Custom
fa: سفارشی

en: Revision ID
fa: شناسه نسخه

en: Revisions
fa: نسخه‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Id
fa: شناسه

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: نسخه‌های %title

en: Revision
fa: نسخه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Revision of %title from %date
fa: نسخه %title از %date

en: Language code
fa: کد زبان

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به نسخه %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید نسخه‌ها را از %revision-date حذف کنید؟

en: @type: deleted %title revision %revision.
fa: @type: %title نسخه %revision حذف شد.

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Create @name
fa: ایجاد @name

en: Revision information
fa: اطلاعات نسخه

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت نسخه از %date.

en: Revert to earlier revision
fa: بازگردانی به نسخه قبلی

en: Delete earlier revision
fa: حذف نسخه قبلی

en: Revision log message
fa: گزارش نسخه

en: Briefly describe the changes you have made.
fa: تغییراتی را که ایجاد کرده‌اید را به اختصار شرح دهید.

en: The user ID of the author of the current revision.
fa: شناسه کاربری نویسنده نسخه فعلی.
