Transaction (8.x-1.0-alpha1) - en to gu translation catalogue (20 entries)

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Transactions
gu: વ્યવહારો

en: List
gu: સૂચિ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Types
gu: પ્રકાર

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: View
gu: જુઓ

en: Continue
gu: ચાલુ રાખો

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: All
gu: બધા

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Details
gu: વિગતો

en: Other
gu: અન્ય

en: Operation
gu: કાર્યો

en: Undefined
gu: અનિર્ધારિત

en: Properties
gu: ગુણધર્મો
