Transaction (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: List
fa: سجل

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: تدوین

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Types
fa: انواع

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: هویت

en: n/a
fa: هیچ

en: Continue
fa: ادامه

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: All
fa: همه

en: Log message
fa: گزارش

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Details
fa: جزئیات

en: Other
fa: ساير

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Undefined
fa: تعریف نشده

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Properties
fa: مشخصات

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fa: نام قابل فهم توسط ماشین غیر معتبر. لطفا یک نام غیر از %invalid وارد کنید.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
fa: نام قابل فهم وسط ماشین در حال حاضر استفاده می‌شود. باید منحصر به فرد باشد.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
fa: نام منحصر به فرد قابل فهم توسط ماشین شامل حروف, اعداد و زیر خط است.

en: Target entity type
fa: نوع عنصر مرجع
