Transaction (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (45 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Transactions
ru: Операции

en: List
ru: Список

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Types
ru: Типы

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: n/a
ru: н/д

en: Continue
ru: Продолжить

en: Options
ru: Настройки

en: All
ru: Все

en: Log message
ru: Сообщение в системный журнал

en: Authored by
ru: Автор

en: Details
ru: Подробности

en: Amount
ru: Сумма

en: Other
ru: Другое

en: Operation
ru: Действие

en: Authored on
ru: Создан в

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Undefined
ru: Неопределенный

en: Replacement patterns
ru: Подстановочные шаблоны

en: Transaction
ru: Перевод

en: Balance
ru: Баланс

en: Detail
ru: Подробнее

en: Execute
ru: Выполнить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Transaction type
ru: Тип транзакции

en: Create transaction
ru: Создать операцию

en: Properties
ru: Свойства

en: Bundles
ru: Наборы

en: Created by
ru: Автор

en: Machine-readable name
ru: Машинное имя

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ru: Недопустимое машинное имя. Введите имя, отличное от %invalid.

en: Bundle ID
ru: ID связки

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
ru: Данное машинное имя уже существует. Оно должно быть уникальным.

en: Result message
ru: Сообщение о результате

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ru: Уникальное машинное имя, содержащее буквы, цифры и знак подчеркивания.

en: Target entity type
ru: Целевой тип сущности

en: The user ID of the author.
ru: ID автора.

en: - Create -
ru: - Создать -
