Transaction (8.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (38 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Transactions
da: Transaktioner

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: - None -
da: - Ingen -

en: Types
da: Typer

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Continue
da: Fortsæt

en: Options
da: Valg

en: All
da: Alle

en: Log message
da: Logbesked

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Details
da: Detaljer

en: Amount
da: Beløb

en: Operation
da: Handling

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Undefined
da: Udefinereret

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: Transaction
da: Transaktion

en: Balance
da: Saldo

en: Execute
da: Kør

en: Machine name
da: Internt navn

en: Transaction type
da: Transaktionstype

en: Properties
da: Egenskaber

en: Created by
da: Oprettet af

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: Delete transaction
da: Slet transaktion

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
da: Ugyldigt maskinlæsbart navn. Indtast et andet navn end %invalid.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
da: Dette maskinlæsbare navn er allerede i brug. Det skal være unikt.

en: Result message
da: Resultatbesked

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
da: Et unikt systemnavn som indeholder bogstaver, tal og understregninger.

en: Target entity type
da: Entitetstypemål
