Transaction (8.x-1.0-beta1) - en to kn translation catalogue (24 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Transactions
kn: ವ್ಯವಹಾರಗಳು

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Undefined
kn: ವಿವರಿಸದೆ ಇರುವ

en: Generic
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Transaction
kn: ವ್ಯವಹಾರ

en: Execute
kn: ಕಾರ್ಯಗತಗೊಳಿಸು

en: Properties
kn: ಗುಣಗಳು
