Transaction (8.x-1.0-rc1) - en to am translation catalogue (15 entries)

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: List
am: ዝርዝር

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: n/a
am: አይመለከተውም

en: Log message
am: መልእክቱን መዝግብ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Undefined
am: ያልተገለጸ

en: Target entity type
am: የመቀበያ አካሉ ዓይነት
