Transaction (8.x-1.0-rc1) - en to te translation catalogue (16 entries)

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Transactions
te: లావాదేవీలు

en: List
te: జాబితా

en: Description
te: వివరణ

en: Edit
te: మార్చు

en: - None -
te: - ఏమీలేదు -

en: Types
te: రకాలు

en: Name
te: పేరు

en: Label
te: లేబుల్

en: View
te: చూడు

en: n/a
te: వర్తించదు

en: Continue
te: కొనసాగించు

en: Options
te: ఎంపికలు

en: All
te: అన్నీ

en: Details
te: వివరాలు
