Transaction (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Transactions
tr: İşlemler

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Types
tr: Tipler

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Continue
tr: Devam et

en: Options
tr: Seçenekler

en: All
tr: Tümü

en: Log message
tr: Günlük iletisi

en: Authored by
tr: Yazan

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Amount
tr: Miktar

en: Other
tr: Diğer

en: Operation
tr: İşlem

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Undefined
tr: Tanımsız

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Balance
tr: Bakiye

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Transaction type
tr: İşlem tipi

en: Properties
tr: Özellikler

en: Bundles
tr: Paketler

en: Created by
tr: Oluşturan

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
tr: Geçersiz makina ismi. %invalid dışında bir isim giriniz.

en: Bundle ID
tr: Paket kimliği

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
tr: Okunabilir makine adı kullanılmakta. Benzersiz başka bir ad kullanın.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
tr: Harf, rakam ve alt-çizgilerden oluşan özgün bir makina adı.

en: Target entity type
tr: Hedef varlık tipi

en: The user ID of the author.
tr: Yazarın kullanıcı ID'si.

en: - Create -
tr: - Oluştur -
