Transaction Workflow (8.x-1.0-alpha1) - en to be translation catalogue (5 entries)

en: Type
be: Тып

en: Save
be: Захаваць

en: Log message
be: Запіс у логу

en: Workflow
be: Плын працы

en: Form mode
be: Лад анкетаў
