Transaction Workflow (8.x-1.0-alpha1) - en to bg translation catalogue (5 entries)

en: Type
bg: Тип

en: Save
bg: Запази

en: Log message
bg: Съобщение от регистъра

en: State
bg: Статус

en: Workflow
bg: Информационен поток
