Transaction Workflow (8.x-1.0-alpha1) - en to bo translation catalogue (5 entries)

en: Type
bo: རིགས

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Log message
bo: ཟིན་ཐོའི་བརྡ་འཕྲིན

en: State
bo: （ཞིང་། /ཁུལ། /དམིགས་ཁུལ།）

en: Workflow
bo: ལས་རིམ
