Transaction Workflow (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Save
fa: ذخیره

en: Log message
fa: گزارش

en: State
fa: وضعیت

en: Workflow
fa: جریان کار
