Transaction Workflow (8.x-1.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (6 entries)

en: Type
fi: Tyyppi

en: Save
fi: Tallenna

en: Log message
fi: Lokimerkintä

en: State
fi: Tila

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Form mode
fi: Lomakemuoto
