Transaction Workflow (8.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (6 entries)

en: Type
he: סוג

en: Save
he: שמירה

en: Log message
he: הודעה ליומן הפעילות

en: State
he: מצב

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Form mode
he: מצב טופס
