Transaction Workflow (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Log message
hi: लॉग संदेश

en: State
hi: अवस्था

en: Workflow
hi: कार्यप्रवाह

en: Form mode
hi: फॉर्म मोड

en: Transitions
hi: बदलाव
