Transaction Workflow (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Type
hu: Típus

en: Save
hu: Mentés

en: Log message
hu: Üzenet

en: State
hu: Állapot

en: Workflow
hu: Munkafolyamat

en: Transaction workflow
hu: Tranzakció munkafolyamata

en: Form mode
hu: Űrlapmód

en: Transitions
hu: Átmenetek

en: State label
hu: Állapotcímke
